Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Do góry

Na górę

komentarzy 5

modowe DIY: gwiazdki z wiosennej kolekcji Max Mara 2016

modowe DIY: gwiazdki z wiosennej kolekcji Max Mara 2016
Herbi
 • dnia 6 marca 2016
 • https://herbimania.com

Motywem przewodnim wiosennej kolekcji Max Mara 2016 są gwiazdki. Można je zobaczyć w różnych konfiguracjach, praktycznie na wszystkich dzianinach – zdobią dopasowane sweterki z nieco przydługimi rękawami, topy o sportowym kroju, długie kardigany. Max Mara wykorzystuje przy tym zarówno żywe, jak i stonowane kolory. Mamy więc „gwiazdkowe” zestawy w ożywczej czerwieni i konserwatywnym beżu.


wiosenna kolekcja Max Mara gwiazda na drutach

Muszę przyznać, że bardzo spodobał mi się pomysł, by stać się gwiazdą. Dodatkowo, jest to na tyle prosty motyw, że jeśli nie znajdziemy akurat w portfelu gotówki na zakup oryginału, to możemy śmiało wydziergać sobie coś podobnego „własnymi ręcyma”. Fason dziergadła pozostawiam Waszej wyobraźni. Dla tych, którzy chcieliby spróbować, przygotowałam schemat wzoru gwiazdki. Oczywiście, można go także wykorzystać w robótce szydełkowej, jednak należy pamiętać, że jest przystosowany do oczek splatanych na drutach. Ich cechą charakterystyczną jest to, że ich szerokość zwykle jest większa niż wysokość. W robótkach szydełkowych jest odwrotnie (półsłupki i słupki są większe na wysokość), więc wzór może ulec zniekształceniu.

wiosenna kolekcja Max Mara schemat gwiazda

Opis wydziergania gwiazdki z kolekcji Max Mara 2016

1 kratka odpowiada 1 oczku, a to znaczy, że dziergając włóczką niezbyt grubą – taką na druty nr 2,5-3,5, przy której próbka 10 x 10 cm to 22-24 oczka x 30-34 rzędy – uzyskamy motyw o wielkości mniej więcej 17 x 17 cm. Jeśli użyjemy grubszej włóczki na druty nr 4-5, przy której próbka 10 x 10 cm to 17-18 oczek na 22-25 rzędów; gwiazdka będzie miała mniej więcej wielkość 23 x 23 cm.

Najlepszą techniką do dziergania takiego, dość sporego wzoru wydaje mi się „intarsja. W metodzie tej  nie przeciągamy zbędnych chwilowo nitek wzdłuż tyłu robótki, dzięki czemu dość duży wzór nie będzie ściągać robótki. Pamiętajcie tylko o właściwym sposobie łączenia nici z dwóch kłębków na krawędziach gwiazdki.

wiosenna kolekcja Max Mara gwiazda na drutach

A jak Wam podobają się pomysły Max Mara 2016? Rozważacie możliwość ozdobienia gwiazdkami swojej wydzierganej garderoby? Czy pociągają Was z goła inne trendy w modzie?

Komentarze

 1. malgorzata trepka

  Motyw gwiazdki jest taki prosty a zarazem efektowny .Dzięki za wzór gwiazdki ,ale o intrasji tylko czytałam i nie znam tej techniki,moze coś bliższego na temat bo mnie nie udało się nic znależć.Pozdrawiam

  • Herbi

   Hmm, to chyba najlepiej by było obrazkowo wytłumaczyć – może przygotuję taki post o technice intarsji, tylko to pewnie dopiero za tydzień, bo tylko w weekendy mam możliwość robienia fotek w świetle dziennym, a tu ważne są szczegóły.

 2. malgorzata trepka

  Czekam i z góry dziękuje .Pozdrawiam

 3. Irena Dziewior

  Chciałbym zrobić córeczce szalik do ulubionych ciasteczek Pan di Stelle – brązowy (czekoladowy) z białymi gwiazdkami ?

  • Herbi

   🙂 A więc, druty w dłoń i do dzieła!

Dodaj komentarz