Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Do góry

Na górę

spod igły - Herbimania

przebudzenie domowej bogini: minimalistyczna poduszka na drutach

22 lutego 2016 | 6

Nie jestem typem domowej bogini, lubię minimalizm. Nie dla mnie słodkie ozdóbki, 60-częściowe zestawy kawowe, koronkowa poduszka na drutach, lniane serwetki zaprasowane w kancik i polerowane co niedzielę, srebrne sztućce. Ale nawet we mnie czasem budzi się potrzeba upiększenia, a może bardziej uporządkowania wnętrza mieszkania. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy zdam sobie sprawę, jak bardzo drenują moją energię różnego rodzaju prowizorki. Wiecie, chodzi o takie tymczasowe rozwiązania, co to planujemy je wymienić wkrótce i jakoś zapominamy, a prowizorki trwają i trwają i męczą nas swoją brzydotą.

Czytaj dalej

owijak pożeniony z naszyjnikiem – tutorial

16 sierpnia 2015 | 6

Kilka dni temu prezentowałam na blogu najnowszy projekt DIY, czyli „owijaka pożenionego z naszyjnikiem”, a dziś – zgodnie z obietnicą – krótki tutorial, jak zrobić coś takiego samodzielnie.

Czytaj dalej

w objęciach nocy – mroczny owijak pożeniony z naszyjnikiem

12 sierpnia 2015 | 10

Muzy, niczym koty, chadzają zawsze swoimi ścieżkami i nie słuchają nikogo, więc jeśli Twoja każe Ci w środku tropikalnego lata uszyć ciepły, jesienny owijako-szal, nie dyskutujesz, nie spierasz się, tylko grzecznie biegniesz do sklepu po materiały i siadasz przy maszynie do szycia, wyciągasz igły i szpilki, a później grzecznie stoisz w czterdziestostopniowym upale i pozwalasz fotografować swoje dzieło.

Czytaj dalej

#throwbackthursday nr 3: tribalowy sen, czyli długi kardigan w stylu etno

30 lipca 2015 |

Kolejny “throwback Thursday”, czyli odgrzewam co ciekawsze wpisy ze starego bloga. Tym razem post na temat kardigana własnego pomysłu, którego ochrzciłam mianem „Tribalowy sen”, ponieważ ozdobiłam go logo mojego dawnego „trajbu”, czyli grupy tanecznej ATS (American Tribal Style©). Ciuszek nadal wisi w mojej szafie, bardzo go lubię, choć nie noszę zbyt często (wąskie rękawy wymuszają zakładanie pod spód tylko kilku wybranych koszulek).

Czytaj dalej

opisowo – jak samodzielnie uszyć baggy pants, czyli haremki ¾

1 czerwca 2015 |

Mam słabość do spodni w stylu „haremkowym” – obszernych, z obniżonym krokiem. Najbardziej lubię te o długości ¾ i szyte z dość eleganckich materiałów, bo podoba mi się kontrast miedzy formalnym wyglądem tkaniny, a luzackim krojem „workowatych spodni”, czyli baggy pants, jak je określają anglojęzyczni.

Czytaj dalej

#throwbackthursday: torba, w której zmieści się świat

7 maja 2015 | 4

Gdy zdecydowałam o przeniesieniu Herbimanii z blogspota pod własną domenę postanowiłam także, że nie zabieram ze sobą liczącego parę ładnych lat archiwum postów. Chciałam, żeby nowy blog miał trochę inną formułę, mniej wpisów czysto prywatnych, więcej koncentrujących się na dzierganiu, szyciu i szydełkowaniu. Poza tym – po dwuletniej przerwie w pisaniu – czułam się już zupełnie inną osobą, fizycznie i psychicznie. Teraz jednak nieco mi żal tego porzuconego bagażu – zwłaszcza, że w starej Herbimanii udało się opublikować kilka całkiem merytorycznych wpisów, które do dziś są chętnie odwiedzane przez internautów.

Czytaj dalej