Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Do góry

Na górę

komentarze 2

10 łatwych projektów do własnoręcznego wydziergania na Dzień Matki

10 łatwych projektów do własnoręcznego wydziergania na Dzień Matki
Herbi
  • dnia 6 maja 2015
  • https://herbimania.com

Gdy byłam mała, mojej Mamie zawsze największą radość sprawiały prezenty, które sama dla niej przygotowałam. Pewnie cieszyła się nieco na wyrost, bardziej doceniając moje chęci, niż przydatność prezentu, lecz myślę, że dziś również większą frajdę niż bukiet kwiatów z kwiaciarni sprawiłby jej upominek, który przygotowałam dla niej własnymi rękoma. Do Dnia Matki zostało jeszcze 20 dni – to naprawdę sporo, by przygotować coś ciekawego. Oto 10 prostych i dość szybkich do wydziergania pomysłów, które mogą sprawić przyjemność mamom.

1. Dzianinowe bransoletki

bransoletki dzianinowe

Można je wydziergać w całości, korzystając z darmowej instrukcji przygotowanej przez oddknit.com. Bezpretensjonalne i prościutkie, przy właściwym doborze kolorów mogą stanowić bardzo oryginalną ozdobę. Wyobraźcie sobie na przykład kilka bransoletek tworzących efekt „ombre”.

A jeśli nie mamy talentu do dziergania takich drobiazgów to zawsze możemy przygotować:

2. Bransoletki z niepotrzebnych/sfilcowanych swetrów

bransoletki dzianinowe
(źródło: buzzfed.com)
Wystarczy „szkielet” w postaci najtańszej, plastikowej bransoletki, wycięty kawałek niepotrzebnego swetra, igła i nitka. Pamiętajcie tylko, żeby ładnie ukryć zaszycie, np. stosując ścieg tapicerski.

3. Dzianinowy naszyjnik

naszyjnik dzianinowyNa przykład taki, na jaki darmowy wzór prezentuje Fitzbirch Crafts. Dzierga się to migiem, a efekt – myślę – dość spektakularny.

4. Szydełkowy komin

szydełkowy komin
Jeśli pewniej czujecie się z szydełkiem w ręku, to proponuję taki ultraprosty komin szydełkowy – darmowa instrukcja wykonania na makeandtakes.com. Dzięki ażurowemu charakterowi nie jest tak ciepły, jak kominy dziergane na drutach i sprawdzi się także o tej porze roku.

5. Szydełkowa broszka

broszka szydełkowa
Kolejny projekt dla szydełkujących – potrzebne jest szydełko, włóczka w ładnym kolorze, ozdobny guzik i maksymalnie po godzinę pracy macie gotowy prezent (instrukcja wykonania tutaj). Można poeksperymentować z kolorami i kształtem płatków, a nawet pokusić się o zastosowanie drobnych, haftowanych elementów .

6. Luźno dziergane, moherowe bolerko

bolerko na drutach
Jeśli macie grube druty, moher i znacie podstawowe ściegi, to możecie szybcikiem wydzierać takie ładne, moherowe bolerko – darmowy wzór znajdziecie na stronie Lion Brand.

7. Mała, ażurowa narzutko-chusta

chusta narzutka ażurowa
To propozycja dla tych, którzy są już trochę bardziej zaawansowani i dziergają dość raźno. Nieduża chusta z ażurowym wzorem, urocza w swojej prostocie: Green the whole year round projektu Anny Yamamoto (wzór darmowy)

8. Kapcie

kapcie na drutach
Tak, wiem, kapcie jako prezent to banał i żenada, ale popatrzcie tylko, jaki uroczy jest ten wzór. Darmowej instrukcji wykonania dostarczył RedHeart.

9. Poncho

poncho na drutach
To minimalistyczne poncho o prościuteńkiej formie wydziergacie w kilka wieczorów – darmowy wzór na yarnspirations.com.

10. Elegancki, cienki szal

cienki ażurowy szal
Nie ukrywam, że to raczej propozycja dla tych, którzy mają turbopalce, bo szal, choć nieskomplikowany, wykonany jest z cieniutkiej włóczki. Mimo wszystko wydaje mi się, że można go wydziergać w 20 dni, a jego klasyczny styl wart jest poświęcenia odrobiny czasu. Darmowy wzór na purlbee.com.

Komentarze

  1. magda

    Czy ma pani wzor na to ponczo?

    • Herbi

      Wzór znajdował się pod linkiem, ale chyba już niestety został usunięty.

Dodaj komentarz